Haber

Gemlik Belediyesi Mahalle Köşkü’nü Gençali Mahallesi’ne Getirecek

Gemlik Belediyesi, Gençali Mahallesi’ne mahalle konağı kazandıracak. İki kattan oluşacak mahalle konağında; kahvehane, muhtar odası, tabip odası ve vatandaşların yararlanabileceği sosyal alanlar olacak.

Gemlik Belediyesi, ilçenin bir mahalle konağının daha açılışını Gençali’de yapmayı planlıyor. Proje hakkında konuşan Gemlik Belediye Başkanı M. Uğur Sertaslan şu bilgileri verdi:

“Şu anda Gemlik’te 4 ayrı noktada inşaat çalışmalarımız devam ediyor. Balıkpazarı’nda kanopi, üniversite yerleşkesi içinde amfi tiyatro ve iki köy konağı yaparak hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yol yapım çalışmalarımız ise üç ayrı noktada kesintisiz devam ediyor. İlçemizde vatandaşlarımızın ulaşım kalitesinin artırılması amacıyla nokta atışı, çocuklarımızın güvenle oynayabileceği park ve sporsaha üretimi hızla ilerliyor.

Şu anda ihalesini tamamladığımız Büyükkumla ve Gençali köyü konaklarımızın imalat çalışmalarına devam ediyoruz. Gençali Mahallemizde köy konağı yapmak için yıktığımız bina vatandaşlarımıza hizmet edemez hale geldi. Gemlik Belediyesi olarak buraya yaptığımız mahalle konağı iki katlı ve bölge mimarisine uygun olarak tasarlandı. Bu bölgede yaşayan hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

haber-tavas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu