Haber

Defne’de Aşk ve Dostluk Parkı’nda kurulan çadırlar taşınıyor

Pelin Akdemir

HATAY – Maraş depremlerinin ardından sivil toplum kuruluşlarının örgütlendiği Hatay’ın Defne ilçesindeki Sevgi ve Dostluk Parkı’nda kurulan çadırlar, depremzedelerin kalması için jandarma eşliğinde taşınıyor. Çadırlar çoğunlukla valiliğin gösterdiği Dursunlu Çadır Kampı’na götürülüyor. Dursunlu’ya gidenler tuvalet ve duş ihtiyaçlarını dert ediyor.

Depremzede Gül Tatlı, “Dün elektriği bağladılar. Dün su borularını döşediler ama henüz duş tesisatını görmedik. Burada kalamayacağımız söylendiği için gidiyoruz. ‘Binalar yıkılacak, hastalık çıkacak’ dediler. Burada kalmak isterdik, korkumuz lavabo ve temizlik ihtiyacı.”

Selma Uğurlu, “Dursunlu yokuşundaki yere taşınıyoruz. Bir aya kadar konteynerlere yerleştirecekler.”

Ayfer Kadı gibi Sevgi Parkı’nda kalacağını söyleyen çok az kişi vardır. Evi sağlam olduğu için başka bir yere taşınmaktansa kalmayı tercih ettiğini belirten Kadı, “Korkumuzdan ikinci depremden bu yana çadırda kalıyoruz” dedi.

TÜRK TIP DERNEĞİ SEVGİ PARKINDA SAĞLIK HİZMETİ VERMEYE DEVAM EDECEK

Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş, Türk Tabipleri Birliği olarak Sevgi Parkı’nda sağlık hizmeti vermeye devam edeceklerini belirtti. Menteş, “Burası Antakya’nın merkezi. Biz başından beri burada hizmet veriyoruz. Halk burada sağlık hizmeti verildiğini biliyor, dolayısıyla burada kalmamız da halkın sağlığı açısından faydalı. Devlet sağlık hizmeti veremez.” Organize bir şekilde. Amacımız halkın ulaşabileceği bir yerde olmak. Burada sağlık hizmeti vermeye devam etmek istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu