İş

ChatGPT Hukuk ve İş Sınavlarını Başarıyla Geçti

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka ChatGPT, son zamanlarda birçok olay nedeniyle bilim ve akademi dünyasının manşetlerinde yer alıyor. Öğrenciler bu yapay zeka üretme aracını çok faydalı bulsa da öğretmenler, akademisyenler ve bilim insanları oldukça titiz.

Endişelerinin nedeni belli. ChatGPT, “siz verdiniz” anlamına gelir bana bir makale yaz ‘ formatı, görevlerin çoğunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu da öğrencilerin başarıya giden yolda kopya çekerek ilerlemelerini sağlar.

ChatGPT yine akademisyenleri endişelendirecek bir olaya imza attı: Yapay zeka, hukuk ve işletme bitirme sınavlarından geçer not aldı.

Yeni bir çalışmada, Minnesota Üniversitesi’ndeki hukuk profesörleri, okullarının dört sınıfında öğrencilere verdikleri yüksek lisans sınav sorularını ChatGPT’ye verdi. Tüm sınavlardan ortalama not alan kendi kendine öğrenen yapay zeka C+ almayı başardıve testleri geçti.

Bunun yanı sıra, Wharton’da profesör olan Christian Terwiesch, ChatGPT’yi okulun işletme sınavına koydu. Yapay zeka, Ortalamanın üzerinde B notu almak Testi başarıyla geçti. Ama yapay zeka Sınav sonuçları tutarsızAyrıca belirtmemiz gerekiyor.

ChatGPT’yi test eden hukuk ekibine göre, yapay zeka temel yasal kuralları ve teoriyi özetlemek için yeterli bir iş yaparancak iş bir vakayla ilgili sorunları belirlemeye ve çözmeye geldiğinde saçmalamaya başladı.

Terwiesch’e göre ChatGPT iş testine tabi tutulduğunda, basit süreç yönetimi ve süreç analizi problemlerini çözmede çok iyiAncak, gelişmiş proses problemlerini çözemez ve hatta 6. sınıf matematik problemlerinde bile başarısız oluyordevletler.

Gördüğünüz gibi, ChatGPT’nin daha fazla geliştirilmesi gerekiyor, ancak mevcut haliyle bile korkutucu. Çünkü bu yapay zeka artık bir ‘ bebek’ henüz birinci yılını doldurmadı. Gelecekte neler yapabileceğinizi düşünün…

haberlice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu