Haber

Kırıkkale Karakeçili’de TOKİ Konutları ve Doğalgaz Çalışmaları Devam Ediyor

Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde TOKİ konutları inşaatı, dere ıslahı ve doğalgaz çalışmaları devam ediyor.

Kaymakam Ali Can Uludağ ve Belediye Başkanı Veysel Aydemir, Yeşilevler Mahallesi’ndeki 132 konutluk TOKİ şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Aydemir, ilçede ilk kez yapılacak TOKİ konutlarının inşaatına başlandığını ve bunun uzun süredir bekledikleri bir yatırım olduğunu söyledi.

Daha önce defalarca girişimde bulunulmasına rağmen bir sonuç alınamadığını belirten Aydemir, şöyle konuştu:

“Bu yatırımı yapmak bizim için çok önemli. İlçemizde miras kalan arsalarda hissedar sayısının fazla olması nedeniyle arsa sorunu yaşanmakta bu da konut sorunu oluşturmaktadır. Ankara ve çevre illerde yaşayan vatandaşlarımız bu yatırımı yapmak istemektedir. ilçemize dönüyorlar ama bu sorunlardan dolayı dönemiyorlar. TOKİ konutlarının yapılması ve arsa sorununun çözülmesiyle bu yatırım sıkıntısı aşılacak.”

Aydemir, doğalgaz çalışmalarının da devam ettiğini belirterek, hattın çekildiğini ve şu anda konutlara bağlantıların yapıldığını sözlerine ekledi.

İlçede yatırımların devam ettiğini belirten Aydemir, “Dere ıslah çalışmalarımız da devam ediyor. 2 Eylül’de 29.’su gerçekleştirilecek olan Ertuğrul Gazi’yi Anma Uluslararası Kültür Şenliğimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu